вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty z drewna szybko się niszczą i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od poprawnego oraz starannego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji wobec tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий